+49 (0) 160 3388333

Leasingobiorca, który zdecydował się na zawarcie polisy ubezpieczeniowej na samochód we własnym zakresie powinien posiadać możliwość wyboru sposobu zapłaty. Towarzystwa ubezpieczeniowe dla każdego klienta mają przygotowane oferty, które dopasowane są do możliwości ubezpieczających. Warto jest się dopytać jakie formy płatności są akceptowane w danych placówkach, aby dostosować ofertę indywidualnie do własnych potrzeb.

Między innymi leasingobiorcy ubezpieczający auto mogą dokonać zapłaty za polisę jednorazowo, za cały okres ubezpieczenia z góry. W związku z tym, iż wiąże się to z poniesieniem pokaźnej sumy pieniędzy, nie zawsze każdy klient może sobie na to pozwolić. Oczywiście jest to wygodna forma płatności, gdyż nie trzeba później pilnować terminów wpłat kolejnych rat.

Bardziej popularna wśród leasingobiorców jest płatność ratalna, ponieważ daje ona większą swobodę finansową. Rozłożenie płatności za ubezpieczenie auta leasingowanego nawet na dwie raty odciąża miesięczny budżet. Rzadko zdarza się, aby była możliwość rozłożenia płatności na więcej niż dwie raty, aczkolwiek nie jest to wykluczone, a wynika bezpośrednio z panujących w towarzystwie ubezpieczeniowym zasad.

Jeżeli chodzi o leasingodawcę to najczęściej wymaga on przesłania polis ubezpieczeniowej, wraz z opłaconą co najmniej pierwszą ratą ubezpieczenia.