+49 (0) 160 3388333

Firmy leasingowe najczęściej proponują zawarcie ubezpieczenia auta wraz z umową leasingową. Wielu klientów przystaje na takie warunki, ponieważ jest to zaoszczędzenie własnego czasu. Może wiązać się to również z korzystnymi warunkami polisy ubezpieczeniowej, ze względu na to, że leasingodawca współpracując z danym towarzystwem posiada oferty specjalne.

Potencjalny leasingobiorca nie jest zobowiązany do zawarcia umowy ubezpieczenia za pośrednictwem firmy leasingowej. Ma on prawo na własną rękę zapoznać się z konkurencyjnymi ofertami, które niekiedy okazują się korzystniejsze.

Czy warto na własną rękę szukać ubezpieczenia?

Pakiet ubezpieczenia auta leasingowanego musi spełniać odpowiednie kryteria, dyktowane przez jego właściciela. Najczęściej firma leasingowa wyraża zgodę na skorzystanie z indywidualnej oferty ubezpieczenia.

W dzisiejszych czasach istnieje bardzo wiele możliwość, aby w łatwy i szybki sposób przeanalizować oferty towarzystw ubezpieczeniowych.

W tej kwestii nie zaszkodzi skorzystanie z brokera, który na co dzień zajmuje się wyszukiwaniem i porównywaniem  ofert dostępnych na rynku ubezpieczeniowym. Jest to najszybsza opcja, która przyniesie oczekiwane korzyści w szybkim czasie.

Oczywiście istnieje możliwość porównywania pakietów ubezpieczeń i wysokości ich składek we własnym zakresie. Okazuje się to jednak pracochłonne i wymaga poświęcenia odrobiny czasu, aby mieć możliwość zapoznania się z wyszukanymi informacjami. Obecnie istnieje wiele stron internetowych, które działają na zasadzie porównywani poszczególnych ofert, proponowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe.