+49 (0) 160 3388333

Oferty ubezpieczenia samochodu użytkowanego w ramach umowy leasingowej, uzyskane przez właściciela firmy leasingowej nie zawsze okazują się korzystne dla wynajmującego. Osoby, którym zależy na oszczędzeniu jak największej kwoty pieniędzy powinny odpowiednio wcześnie zapoznać się z wszystkimi zapisami polisy ubezpieczeniowej. Niekiedy okazuje się, iż zawarcie umowy ubezpieczenia na własną rękę przyniesie więcej pozytywów.

Leasingobiorcy, którzy posiadają czas, aby zapoznać się z ofertami ubezpieczeń aut innych towarzystw ubezpieczeniowych  mogą wynegocjować wygodne dla nich warunki. Polisa ubezpieczeniowa może opierać się czasem na indywidulanej historii kierowcy i uwzględniać wcześniej wypracowane zniżki. Dzięki temu opata za ubezpieczenie leasingowe będzie stosunkowo niższa, jak również można będzie negocjować jego cenę.

Polisa zakupiona przy udziale leasingodawcy jest korzystana w pierwszym roku obowiązywania, później natomiast warunki mogą się diametralnie zmieniać na niekorzyść. W momencie trwania umowy leasingowej ciężko jest zmienić ubezpieczyciela, ponieważ polisa musi spełniać określone warunki podyktowane przez właściciela.

Wadą skorzystania z polisy leasingodawcy jest również fakt, iż kierowca auta nie wypracowuje indywidualnych zniżek za bezszkodową jazdę. Dla każdego kierowcy oznacza to, iż nie ma szans na niższe opłaty za ubezpieczenie komunikacyjne.