+49 (0) 160 3388333

Podróżując coraz częściej za granice w tym również do Niemiec ulegamy niestety też coraz większej liczbie wypadków lub kolizji drogowych, rośnie też z roku na rok liczba polaków likwidująca szkody ze swojego ubezpieczenia AC (autocasco).

Co robić gdy zdarzy nam się zdarzenie drogowe po którym konieczna będzie likwidacja szkody z naszego ubezpieczenia AC.

W takim przypadku mamy naprawdę dwa rozwiązania albo przetransportujemy nasz uszkodzony samochód do Polski i już na terenie kraju rozpoczniemy likwidację szkody AC (autocasco) albo proces likwidacji tej szkody rozpoczniemy znacznie szybciej, jeszcze na terenie Niemiec.

W przypadku gdy wybierzemy drugie rozwiązanie powinniśmy zwrócić się po pomoc do pracowników sieci rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT i po uzyskaniu zgody ze strony naszego Towarzystwa Ubezpieczeniowego z którym zawarliśmy umowę o ubezpieczenie AC (autocasco) zlecić im wykonanie takiej opinii technicznej po szkodzie Ac. Zgodnie z przyjętymi procedurami pracownik sieci rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT w ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia dokona oględzin naszego uszkodzonego samochodu oraz wykona nam opinię techniczną powstałych uszkodzeń zgodnie z polskimi wymogami oraz w języku polskim. Polskie Towarzystwa Ubezpieczeniowe w trosce o swoich klientów czyli o nas najczęściej bez problemu wyrażają zgodę na wykonanie takiej właśnie niezależnej opinii technicznej po szkodzie AC (autocasco) w Niemczech. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sobie dużo problemów i maksymalnie skrócić czas oczekiwania ponieważ wykonana przez pracowników siei MOTOEXPERT opinia techniczna stanie się podstawą do wypłaty odszkodowania po szkodzie AC. Jeżeli Towarzystwo Ubezpieczeniowe z którym zawarliśmy autocasco ma jakiekolwiek wątpliwości co do słuszności wykonania opinii technicznej po szkodzie AC przez pracownika sieci MOTOEXPET możemy starać się je przekonać informując o usługach jakie świadczy sieć MOTOEXPERT i o korzyściach jakie odniesiemy uzyskując właśnie taką opinię techniczną.

W przypadku gdy ze strony naszego Towarzystwa Ubezpieczeniowego uzyskamy zgodę na wykonanie takiej opinii technicznej po szkodzie AC wówczas zwrócą nam jej koszt wykonania.