+49 (0) 160 3388333

Pytania związane z wypadkiem w Niemczech.

Zastanawiasz się czy wypadek w Niemczech nawet, jeśli nikt w nim nie ucierpiał będzie miał poważne konsekwencje dla Ciebie, jako jego uczestnika, czy też jedyną konsekwencją będzie konieczność naprawy wszystkich uszkodzeń w samochodzie? Chciałbyś wiedzieć, czy wypadek w Niemczech oznacza takie same obowiązki w stosunku do Ciebie, jako kierowcy, jak w Polsce? Czy też musisz zawiadomić policję, służby ratunkowe, oraz oznaczyć miejsce wypadku?

Odpowiedź na wiele z tych oraz innych pytań będzie brzmieć tak. Wynika to nie tylko z uwarunkowań prawnych, ale przede wszystkim z faktu, że wielu z nas w sytuacji zagrożenia życia postępuje dokładnie tak samo. Dlatego też, jeśli uczestniczymy w wypadku w Niemczech, zwykle postępujemy tak samo, jak wtedy, kiedy dochodzi do wypadku, czy też kolizji drogowej na terenie kraju. Jednak po przyjeździe na miejsce służb policyjnych zauważamy istotną różnicę, związaną nie tylko z problemami komunikacyjnymi.

Wypadek w Niemczech, do którego zostały wezwane służby ratunkowe może skończyć się dla nas pobytem w szpitalu. Pomimo tego, że nie odczuwamy żadnych dolegliwości, że nie odnieśliśmy innych obrażeń, to służby ratunkowe przybyłe na miejsce wypadku, mają obowiązek dowiezienia osób uczestniczących w wypadku na podstawowe badania lekarskie. Dopiero po ich przeprowadzeniu możemy udać się do hotelu, lub też wyruszyć w dalszą podróż. Inną ważną różnicą, związaną z wypadkiem w Niemczech jest możliwość skorzystania z pomocy doświadczonych prawników, którzy pomogą nam w dopełnieniu wszelkich formalności, a w razie konieczności pomogą w przygotowaniu dokumentów, które dostarczymy do ubezpieczyciela w celu otrzymania odszkodowania. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie mogą być ewentualne konsekwencje wypadku w Niemczech, nie zapominaj o tym, że bardzo dużo zależy od rozmiarów samego wypadku, oraz od tego, ile osób ucierpiało w jego wyniku, oraz jakie poważne odnieśli obrażenia. Wypadek w Niemczech, podobnie jak w innych krajach może mieć dla osoby bardzo poważne konsekwencje.

Dlatego też zdaniem wielu ekspertów tak duże znaczenie ma to, aby przygotowując się do długiej podróży poza granice kraju, nie tylko dokładnie zaplanować samą trasę podróży, ale także by jeszcze przed wyjazdem sprawdzić na pomoc, jakich służb możemy liczyć w takiej sytuacji, jakie prawa nam przysługują, oraz jakie dokumenty musimy ze sobą zabrać, aby nie ponosić na przykład kosztów hospitalizacji.