+49 (0) 160 3388333

Działająca na terenie Niemiec sieć rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT pomaga również poszkodowanym w wypadkach lub kolizjach drogowych na terenie innych krajów: Austrii czy Szwajcarii. Obecnie pomagają oni coraz większej liczbie Polaków ulegającym wypadkom drogowym na terenie tych krajów. Oferują oni możliwość sholowania uszkodzonego samochodu w wypadku samochodu do Niemiec lub do Polski. Wykonania po wypadku niemieckiej opinii technicznej, która jak wiadomo jest znacznie korzystniejsza niż polska opinia techniczna ponieważ opiera się ona na niemieckich cenach części oraz niemieckich stawkach roboczogodzin a zgodnie z niemieckim prawem po wypadku drogowym na terenie Austrii czy Szwajcarii istnieje możliwość wykonania właśnie takiej niemieckiej opinii technicznej.

Sieć rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT posiada długoletnie doświadczenie w likwidowaniu szkód powypadkowych, wystawianiu rzetelnych dokładnych i niezależnych opinii technicznych oraz pomocy poszkodowanym w wypadkach Polakom.

Poszkodowany w wyniku wypadku drogowego na terenie Austrii czy Szwajcarii Polak po zgłoszeniu się po pomoc do sieci rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT ma możliwość wyboru gdzie ma zostać sholowany jego uszkodzony samochód. Jeżeli zdecyduje się na przewiezienie uszkodzonego samochodu do Polki niemiecką opinię techniczną wykona współpracujący z siecią polski niezależny rzeczoznawca samochodowy i po jej wykonaniu wszystkie niezbędne dokumentu prześle do centrali w Niemczech. Jeżeli samochód zostanie przetransportowany do Niemiec to oględzin uszkodzeń samochodu oraz opinię techniczną wykona rzeczoznawca samochodowy sieci MOTOEXPRT.

Transport samochodu i wykonanie dokładnej i rzetelnej opinii technicznej, która stanie się podstawą do wypłaty odszkodowania, przez pracowników sieci MOTOEXPER może znacznie przyśpieszyć to wypłatę a poszkodowany w wyniku wypadku drogowego na terenie Austrii czy Szwajcarii będzie mieć gwarancję że otrzyma odszykowanie w możliwe najwyższej kwocie.

Korzystając z pomocy sieci rzeczoznawców samochodowych MOTOPEXPERT poszkodowany w wyniku wypadku lub kolizji drogowej na terenie Austrii czy Szwajcarii Polak nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów ponieważ swoje usługi rozliczają oni w formie bezgotówkowej na podstawie cesji wierzytelności bezpośrednio z Towarzystwem Ubezpieczeniowym sprawcy wypadku.