+49 (0) 160 3388333

Potencjalny leasingobiorca przed podpisaniem umowy użytkowania pojazdu powinien zapoznać się z prawami i obowiązkami z niej wynikającymi. Ułatwi to w dużej mierze swobodnie korzystanie z wynajętego samochodu i nie będzie przysparzało problemów.

Bardzo ważną kwestią jest zabezpieczenie swoich interesów, aby nie zostać obciążanym dodatkowymi kosztami w kreślonych sytuacjach. Chodzi między innymi o szkodę całkowitą pojazdy leasingowanego jak i jego kradzież, które są najbardziej dotkliwymi dla leasingobiorcy.

Kiedy przedmiot umowy leasingowej doznaje szkody całkowitej lub zostaje skradziony, umowa obowiązująca między stronami wygasa. W związku z tym użytkownik samochodu jest zobowiązany wobec firmy leasingowej do spłaty pozostałych rat leasingowych. Towarzystwo ubezpieczeniowe wydając decyzje o przyznaniu niższej kwoty pieniędzy, w ramach odszkodowania, niż ta którą musi zwrócić użytkownik –wpędza go w zakłopotanie.

Co to jest ubezpieczenie GAP?

Zakres ubezpieczenia GAP zaczyna obowiązywać w opisywanej sytuacji. Jest to ubezpieczenie, które chroni leasingobiorcę przed poniesieniem dodatkowych kosztów w związku z otrzymaniem za niskiego odszkodowania.

Składka ubezpieczeniowa za polisę GAP  nie jest to wysoki wydatek, a może w znaczny sposób ułatwić życie leasingobiorcy.

Niekiedy zdarza się tak, że leasingodawca wymaga, aby zakres ubezpieczeń dobrowolnych był rozszerzony między innymi o to ubezpieczenie. W momencie kiedy nie jest to konieczne, warto zastanowić się czy nie okaże się to opłacalne. Przede wszystkim przyczyni się do spokojniejszego korzystania z wynajmowanego auta.