+49 (0) 160 3388333

Transport uszkodzonego pojazdu w wypadku samochodowym na terenie Niemiec jest ogromnym wyzwaniem dla kierowcy. Bardzo często odległości do pokonania mierzy nawet do kilkuset kilometrów, a auto musi być holowane w odpowiednich warunkach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Oczywiście istnieje możliwość skorzystania z firm, które świadczą tego rodzaju usługi, jednak trzeba liczyć się z wysokimi kosztami z tym związanymi.

Przede wszystkim warto jest wiedzieć, iż wykonanie opinii niezależnego rzeczoznawcy może odbyć się na terenie Niemiec i nie ma konieczności transportowania auta do Polski. Poszkodowany musi mieć na uwadze również fakt, iż transport auta może wywołać powiększenie szkody, a według prawa należy się tego wystrzegać jak tylko można. Transportowanie pojazdu powinno być uzasadnione, ponieważ w innym razie można mieć problem z towarzystwem ubezpieczeniowym w związku z wypłatą odszkodowania.

Celowość transportu auta po wypadku w Niemczech jest uzasadniona tylko wtedy kiedy nastąpiła tak zwana szkoda całkowita i naprawa samochodu jest niemożliwa. Tym bardziej więc nie ma możliwości kontynuowania samodzielnej jazdy tym pojazdem. Oczywiście kierowca, który zdecyduje się na naprawę swojego pojazdu na terenie Polski, również może przetransportować swoje auto do wybranego warsztatu samochodowego. Nie jest to konieczne, jednak każdy poszkodowany posiada możliwość wyboru sposobu likwidacji szkody.

Ze względu na to, iż na terenie Niemiec są świadczone usługi dotyczące sporządzania opinii powypadkowych i kosztorysów naprawy, przez niezależnych rzeczoznawców MOTOEXPERT, istnieje szansa na przeprowadzenie procesu likwidacji szkody na miejscu. W Niemczech również można naprawić swój pojazd, w ramach likwidacji poniesionych szkód. Odbywa się to na korzystanych dla poszkodowanego warunkach, przy czym zachowuje się najwyższej jakości standardy.