+49 (0) 160 3388333

Wypadek samochodowy na terenie Austrii, w którym brały udział pojazdy poruszające na się na tablicach rejestracyjnych z różnych krajów, zdarzają się coraz częściej. W dzisiejszych czasach coraz większa ilość osób decyduje się na zagraniczne podróże, które odbywają się w różnych celach. Każdy kierowca, który decyduje się na podróż do kraju austriackiego powinien wiedzieć, że w momencie niezawinionej przez niego kolizji drogowej, ma możliwość ubiegania się o odszkodowanie.

Ponadto kierowca poszkodowany w wypadku samochodowym w Austrii powinien wiedzieć, że to on ma możliwość wyboru sposobu likwidacji szkody. To właśnie właściciel auta podejmuje decyzje czy auto zostanie naprawione w warsztacie samochodowym i w którym z nich zostanie zlikwidowana szkoda. Ma również możliwość podjąć decyzję czy szkoda zostanie likwidowana w ramach naprawy czy chce otrzymać odszkodowanie w postaci środków finansowych, które mogą później zostać przeznaczone na naprawę auta.

Oczywiście będąc kierowcą, który decyduje się na wyjazd zagranice nie trzeba tego wszystkiego wiedzieć. W sytuacjach kryzysowych swoją pomocą służą wyspecjalizowani w sprawach szkód komunikacyjnych pracownicy firmy MOTOEXPERT. Ze względu na to, iż ich placówki są rozmieszczone w różnych państwach Unii Europejskiej, można skorzystać z pomocy niemal w każdym europejskim państwie.

Usługi świadczone przez rzeczoznawców MOTOEXPERT w zakresie opiniowania o stopniu wyrządzonej szkody są bardzo znaczące w postępowaniu likwidacyjnym skody. Odpowiedniej jakości sporządzone dokumenty z pewnością ułatwiają proces likwidacji szkody.

Rozliczenie się z rzeczoznawcą MOTOEXPERT po skorzystaniu z jego usług jest proste i bezpieczne, ponieważ odbywa się na podstawie cesji. To firma ubezpieczeniowa sprawcy jest zobowiązana do opłacenia odpowiedniej wysokości wynagrodzenia za pracę rzeczoznawcy.