+49 (0) 160 3388333

Prawo państwa niemieckiego stosuje bardzo korzystne warunki wypłaty odszkodowania dla osób, które poniosły szkody w wypadku samochodowym. Kwestią znaczącą w takich okolicznościach jest z pewnością naprawa uszkodzonego samochodu, jednak  poszkodowany może rościć sobie również odszkodowanie z tytułu szkody osobowej. Tego rodzaju szkody jak sama nazwa mówi dotyczą bezpośrednio osób, które zostały poszkodowane w kolizji drogowej. Zdarza się również, iż mogą one dotyczyć również osób najbliższych, czyli rodziny poszkodowanego.

Najważniejszą kwestią jest zwrot kosztów za leczenie poszkodowanego, jego pobyt w szpitalu i wszystkie wydatki związane z jego powrotem do zdrowia. Można zaliczyć tutaj środki wydane na leki, wszelkiego rodzaju zabiegi i długotrwałą rehabilitację. W zależności od stopnia uszkodzeń ciała poszkodowanego, można ubiegać się o otrzymanie środków, które będą rekompensowały także poniesiony w związku z wypadkiem ból i cierpienie. Uraz psychiczny w takich przypadkach pozostaje na długie lata, wobec czego niezbędna jest terapia u specjalisty.

W sytuacji, kiedy obrażenia są na tyle poważne, iż poszkodowany nie jest w stanie powrócić do pracy i nie jest w stanie się samodzielnie utrzymać, może wnioskować o zwrot równowartości środków finansowych, które byłby w stanie zarobić przez odpowiedni okres czasu.

W najbardziej tragicznych sytuacjach, kiedy dochodzi do śmierci osoby poszkodowanej, jej najbliższa rodzina może rościć sobie wypłatę odszkodowania z tytułu kosztów poniesionych za pogrzeb.