+49 (0) 160 3388333

Dbanie o samochód będący przedmiotem umowy leasingowej powinno być priorytetem dla każdego leasingobiorcy. Pozwoli to na dłuższe i bardziej komfortowe korzystanie z auta. Poza tym należy zadbać o warunki, w jakich auto zostaje zaparkowane, aby nie dopuścić do sytuacji, iż zostanie ono niepotrzebnie uszkodzone, a co gorsza skradzione.

Kradzież samochodu leasingowanego niesie za sobą bardzo wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Związane są one przede wszystkim ze stratami materialnymi, ale również może się to przełożyć na nasze późniejsze relacje z leasingodawcą bądź też nasz stan emocjonalny i psychiczny.

Bardzo ważną kwestią jest miejsce, w którym parkowany jest samochód. Warto zadbać o to, aby był pozostawiany na strzeżonych parkingach, bądź na takich, na których jest monitoring. Zazwyczaj jest tak, że takie miejsca odstraszają złodziei i nie decydują się oni na czynności związane z pozbawieniem leasingobiorcy przedmiotu umowy leasingowej.

Kolejną kwestią jest zamykanie drzwi i okien gdy pozostawia się auto samo. Dla niektórych jest to bardzo oczywiste, jednak niektórzy użytkownicy są na tyle roztargnieni, iż nie zwracają na to uwagi. Chwila nieuwagi i można doprowadzić do tragedii jaką jest utrata samochodu leasingowanego.

Klucze od auta będącego przedmiotem umowy leasingu powinny trzymane w miejscu niedostępnym dla osób znajdujących się w mieszkaniu. O ich umiejscowieniu powinni wiedzieć tylko użytkownicy samochodu. Pozwoli to na uniknięcie późniejszych problemów związanych z kradzieżą samochodu.