+49 (0) 160 3388333

Koszt opinii technicznej po wypadku w Niemczech

Poszkodowanym w wypadku samochodowym na terenie Niemiec, może się wydawać, że koszt opinii technicznej wykonanej przez niemieckiego rzeczoznawcę jest wyższy niż koszt opinii wykonanej przez polskiego rzeczoznawcę na terenie Polski. Jest to niewątpliwie prawdą ponieważ koszt pracy niemieckiego rzeczoznawcy jest wyższy niż polskiego. Jednak w chwili gdy ulegniemy wypadkowi na terenie Niemiec warto się zastanowić czy nie rozpocząć likwidacji szkody jeszcze na terenie tego kraju, bez konieczności żmudnego transportowania uszkodzonego samochodu do Polski.

Jeżeli zdecydujemy się rozpocząć proces likwidacji szkody bezpośrednio po wypadku powinniśmy zlecić wykonie opinii technicznej naszego uszkodzonego samochodu rzeczoznawcy samochodowemu działającej na terenie całych Niemiec sieci MOTOEXPERT.

Możemy zyskać bardzo wiele. Mimo, że poniesiemy wyższy niż w Polsce koszt wystawienia opinii technicznej, na który składają się zaangażowanie ze strony pracownika, jego długoletnie doświadczenie, fachowość oraz bezstronność będziemy mieć pewność, że wykonana przez niego opinia techniczna  będzie zawierać wszystkie elementy, będzie wykonana w sposób dokładny i fachowy a wypłacone na jej podstawie odszkodowanie będzie możliwie najwyższe. Warty odnotowania też jest fakt iż rzeczoznawcy sieci MOTOEXPERT w przeciwieństwie do innych  niezależnych ekspertów czy to niemieckich  czy polskich nie oczekują natychmiastowej zapłaty za swoje usługi stosując tzw. cesję wierzytelności na koszty opinii technicznej.

Oznacza to, że rzeczoznawcy samochodowi sieci MOTOEXPERT wykonują swoje usługi wykonując niezależne opinie techniczne w sposób „bezgotówkowy” co oznacza, że zlecający ich wykonanie czyli osoby poszkodowane w wypadkach nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów  a całkowity koszt wykonania niezależnej (czyli korzystniejszej dla poszkodowanego) jest pokrywany w całości przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe sprawcy wypadku.

Dzięki takim rozwiązaniom Polacy poszkodowani w wypadkach lub kolizjach samochodowych na terenie Niemiec mogą od razu rozpocząć proces likwidacji szkód bezpośrednio po wypadku nie martwiąc się o wysokie koszty, mogą liczyć na fachową pomoc  i mają gwarancję, że odszkodowanie otrzymane na podstawie wystawionej  przez pracownika sieci MOTOEXPERT opinii technicznej będzie możliwie najwyższe i pokryje wszystkie koszty związane z naprawą.