+49 (0) 160 3388333

Kolizja samochodem w Holandii a wypadki w innych krajach

Holandia jest jednym z bardziej bezpiecznych europejskich miast biorąc pod uwagę kolizje samochodowe w Holandii. To właśnie w tym kraju od 1972 spadła ilość wypadków a tym samym ilość zabitych i rannych. Zaostrzenie przepisów i rygorystyczne ich przestrzeganie sprawia, że kolizje samochodem w Holandii są znacznie rzadsze niż w innych krajach. Przepisy ruchu drogowego bardzo restrykcyjnie podchodzą do ich przestrzegania, a kary finansowe są bardzo wysokie. Zdarza się ,że młodzi ludzie często bezmyślnie ryzykują na drodze i nie mają na tyle rozwiniętej wyobraźni ,żeby wiedzieć jaki skutek może mieć ich beztroska.

Z tego też powodu, żeby kolizji samochodowych w Holandii było jak najmniej każde przewinienia są karane nie tylko wysokim mandatem, ale też wysłaniem na przymusowy kurs bezpiecznej jazdy, którego koszt oczywiście pokrywa złapany na nieprzepisowej jeździe kierowca. Kolizje samochodowe w Holandii zazwyczaj są skutkiem nadmiernej prędkości, gdyż wielu kierowców zwłaszcza z innych krajów nie dostosowuje jej do wymaganej na drodze. Radary, które wymyślono właśnie w Holandii są dość często tam spotykane, więc nietrudno dać się złapać na przekroczeniu prędkości. Jednak kolizje samochodowe w Holandii to również wynik wyprzedzania prawym pasem, nieuzasadnionej jazdy lewym pasem i tym samym hamowania ruchu i utrudniania jazdy innym kierowcom. Także jazda na tzw. „zderzaku” może być przyczyną kolizji samochodem w Holandii.

Z tego też powodu taka jazda jest również karana mandatem i nieprzepisowa w Holandii. Poznanie wszelkich przepisów to również znajomość tego co musimy posiadać obowiązkowo w samochodzie. Mimo iż np. gaśnica i apteczka nie są obowiązkowe to jednak zalecane i warto wziąć to pod uwagę podróżując po jakimkolwiek państwie. Kolizje samochodem w Holandii zdarzają się nadal mimo ostrzejszych przepisów i z tego względu państwo próbuje jeszcze bardziej zaostrzyć przepisy i zminimalizować ryzyko wypadku. Warto brać przykład z Holandii i w innych krajach podobnie surowo karać kierowców stwarzających zagrożenie na drodze