+49 (0) 160 3388333

Nadmiar kolizji samochodem w Holandii

Mimo, iż Holandia to jedno z bezpieczniejszych państw jeśli chodzi o kolizje samochodowe w Holandii to jednak władze uważają ,że na drogach dochodzi nadal do zbyt wielu wypadków.  Chcąc jeszcze bardziej ograniczyć liczbę kolizji samochodowych w Holandii zaostrzają przepisy i kary. Kierowcy są na tyle rygorystycznie traktowani, że rzadko kiedy z rozmysłem ryzykują złapanie przez policje. Poza surowymi mandatami także często kierowcy przyłapani na nieprzestrzeganiu przepisów drogowych są wysyłani na kursy bezpiecznej jazdy.

Ponieważ ich koszt jest wysoki to wiele osób zanim złamie przepisy mocno się zastanowi. Dzięki takiemu postępowaniu liczba kolizji samochodowych w Holandii spadła od 1972r i jest jedną z najniższych w Europie. Przepisy w sposób jasny i zwięzły informują, co wolno kierowcy, a co jest niedopuszczalne. Przekraczanie prędkości, wyprzedzanie prawym pasem czy nieuzasadniona jazda lewym przy złapaniu przez policje na pewno skończy się wysoką karą. Kolizje samochodowe w Holandii nadal się zdarzają i szacuje się, że w większości jest to wina nadmiernej prędkości i nieuwagi kierowcy. Z tego względu w przepisach bardzo restrykcyjnie policja przestrzega przed jazda na tzw. „zderzaku”.

Kolizje samochodem w Holandii  podczas większej niż zalecana prędkości i w odległości zbyt małej od poprzedzającego samochodu może się bardzo źle skończyć. Warto zdobyć wiadomości wyjeżdżając do Holandii na temat obowiązujących przepisów i tym samym zminimalizować ryzyko kolizji samochodowej w Holandii czy choćby zatrzymania przez policję za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Wyprawy poza granice naszego kraju przede wszystkim powinny być bezpieczne dla nas i dla innych użytkowników dróg.

Kolizje samochodowe w Holandii to często też wynik brawury czy braku wyobraźni kierowców. Brawurowe zachowania za kierownicą są powodem zbyt wielu wypadków i tylko surowe karanie kierowców może zmienić ich postępowanie i sprawić, żeby brali odpowiedzialność za własną beztroskę i bezmyślność.